Εκφράζουμε την έμπρακτη στήριξη του ΚΚΕ στον αγώνα που δίνουν οι εργαζόμενοι στο Αθλητικό Κέντρο του Αγίου Κοσμά, ευρύτερα ο λαός της περιοχής, έτσι ώστε να μη γίνει καμιά μετεγκατάσταση, να μη γίνει καμιά ιδιωτικοποίηση. Να αξιοποιηθεί, να χρηματοδοτηθεί, να αναπτυχθεί και με προσλήψεις σε προσωπικό, σε εργατικό δυναμικό, γιατί αποτελεί πραγματικά μια ανάσα ζωής, όχι μόνο για τους κατοίκους της περιοχής, αλλά για όλους τους κατοίκους του Λεκανοπεδίου, για τη νεολαία μας. Είναι μια ανάσα αναψυχής, Πολιτισμού και Αθλητισμού, με τεράστιες εγκαταστάσεις, με τεράστιες εκτάσεις, με υποδομές και, κυρίως, με έμψυχο, έμπειρο δυναμικό, που μπορεί να αξιοποιήσει και να μεγαλουργήσει εδώ αυτός ο...