Στην τελική ευθεία μπαίνει η μάχη της δίμηνης Οικονομικής Εξόρμησης που προκήρυξε η ΚΕ του ΚΚΕ για τους μήνες Νοέμβρη και Δεκέμβρη 2018 και το Κόμμα μας καλύπτει το πανελλαδικό του πλάνο κατά 91,45%, ενώ η ΚΝΕ κατά 83,65%. Στον πίνακα δίπλα μπορείτε να δείτε το βαθμό κάλυψης των πλάνων από τις ΚΟ του ΚΚΕ. Ηδη τρεις Κομματικές Οργανώσεις Περιοχής έχουν υπερκαλύψει τους στόχους τους, ενώ δεκάδες είναι οι Τομεακές Οργανώσεις που επίσης έχουν υπερκαλύψει ή είναι μια ανάσα πριν από το πιάσιμο του στόχου τους. Σε ό,τι αφορά την άμιλλα της ΚΝΕ, στην πρώτη τριάδα των Οργανώσεων Περιοχής βρίσκονται οι Οργανώσεις Αιγαίου με 114%, Εξωτερικού με 91% και Δυτικής Ελλάδας με 85,5%. Οι μέρες που απομένουν...