Με φωνή «δυνατή όσο ποτέ», με επιμονή και αποφασιστικότητα, που πηγάζει από τον κοινό αγώνα και τα δίκαια αιτήματα, οι μαθητές έδωσαν και χτες μαχητικό «παρών» στο κέντρο της Αθήνας. Εδωσαν μήνυμα συνέχισης, απαντώντας στις πολύμορφες προσπάθειες να εγκαταλείψουν τις διεκδικήσεις για σχολεία ασφαλή, μέτρα για την αποτελεσματική θωράκισή τους μέσα στην πανδημία, για ισότιμη πρόσβαση στη μόρφωση. Με τα πανό σχολείων και τοπικών Συντονιστικών Επιτροπών από όλο το Λεκανοπέδιο, κατέφθαναν στο χώρο της συγκέντρωσης στα Προπύλαια, πλάι στους απεργούς εκπαιδευτικούς και άλλους εργαζόμενους του Δημοσίου, φοιτητικούς συλλόγους, έχοντας να ξεπεράσουν και νέα εμπόδια στον αγώνα τους, με τις απίστευτες...