Νοσοκομεία και κλινικές φρακαρισμένα, ράντζα σε διαδρόμους, ακόμα και σε αποθήκες, θάλαμοι παγωμένοι, δίχως θέρμανση. Ενα προσωπικό εξαντλημένο από τα τρία χρόνια πανδημίας που δεν ξέρει από πού να «αρχίσει» κάθε μέρα δουλειάς. Αυτή είναι η κατάσταση που περιγράφουν εργαζόμενοι και ασθενείς για τα δημόσια νοσοκομεία, αποτυπώνοντας τα αποτελέσματα, από τη μία, της υποχρηματοδότησης και της έλλειψης προσωπικού και, από την άλλη, της έντασης της επιχειρηματικής δράσης που προωθούν όλες οι κυβερνήσεις διαχρονικά. Ειδικά αυτήν την περίοδο με τις συνθήκες «πολέμου» σε κάθε εφημερία, η πρόκληση της κυβέρνησης, που ισχυρίζεται ότι η κατάσταση είναι «απολύτως ελεγχόμενη», απογειώνεται. Ενώ πιστή...