Ενα μεγάλο ανθρώπινο ποτάμι απλώθηκε χθες στην οδό Ιατρού Παπαγιάννη στην Ελευσίνα, για να γίνει ασπίδα της Διονυσίας και της οικογένειάς της, που απειλούνται με έξωση. Εργαζόμενοι, νεολαία, κάτοικοι της πόλης και πλήθος κόσμου έδωσαν το αγωνιστικό «παρών» στη συγκέντρωση που κάλεσαν σωματεία και μαζικοί φορείς, σφραγίζοντας τον όρκο ότι θα υπερασπιστούν τη μοναδική κατοικία της οικογένειας από τα «κοράκια». Το σύνθημα «Τα σπίτια του λαού τα σώζει ο λαός - Κανένας φόβος, παντού ξεσηκωμός» δόνησε όλη τη γειτονιά, που έτσι κι αλλιώς είναι «στο πόδι» εδώ και μέρες. Στη συγκέντρωση διαβάστηκαν και πολλές δηλώσεις αθλητών και καλλιτεχνών που στέκονται δίπλα στην πρωταθλήτρια ΑμεΑ και στην...