Δυναμικά στο δρόμο της αγωνιστικής διεκδίκησης χρημάτων και έργων για την πόλη και το λαό βρίσκεται πλέον ο Δήμος Νίκαιας. Χτες η Δημοτική Αρχή, εργαζόμενοι στο δήμο και κάτοικοι της πόλης απέκλεισαν τις προσβάσεις στο «Σπίτι της Αρσης Βαρών». Σήμερα θα συγκεντρωθούν στις 10 π.μ. στο Δημαρχείο και από εκεί θα κατευθυνθούν στο υπουργείο Εσωτερικών. Και έπεται συνέχεια. Την αποφασιστικότητα της Δημοτικής Αρχής να μην υποχωρήσει από τις διεκδικήσεις της απέδειξε η δυναμικότητα της χτεσινής κινητοποίησης. Με μια αιφνιδιαστική κίνηση, στις 9 π.μ. ο δήμαρχος Στέλιος Μπενετάτος μαζί με αντιδημάρχους, δημοτικούς συμβούλους και εργαζόμενους, απέκλεισαν κάθε πρόσβαση προς το ολυμπιακό έργο. Λίγο...