Εγκαινιάζεται στις 16 Μάρτη (8 μ.μ.) στην αίθουσα τέχνης «Ατριον» (Τσιμισκή 94, Θεσσαλονίκη), έκθεση ζωγραφικής του Σπύρου Κουρσάρη. Η θεματική της καλύπτει όλο το φάσμα της τελευταίας δουλιάς του ζωγράφου - τοπία μνήμης, τοπία πραγματικά με φιγούρες εν δράσει και συμβολισμούς, με καράβια και ιπτάμενα, με αεροπλάνα και χαμηλά βαρομετρικά, με όνειρα απραγματοποίητα και ταξίδια με τη μηχανή του χρόνου. Τα παρουσιαζόμενα έργα αποτελούν κατά κάποιο τρόπο μια περίληψη, μια αφαιρετική προσέγγιση στο έργο του Σπ. Κουρσάρη. Οπως χαρακτηριστικά σημειώνεται: «Ο ζωγράφος με τον τρόπο αυτό, μας οδηγεί στον κόσμο του, στον κόσμο του πραγματικού ή των θαυμάτων, εκεί συμβαίνουν πολλά, έτσι που δε γνωρίζει...