Το πραγματικό νόημα που έχει η Παγκόσμια Μέρα των Γυναικών για την εργατική τάξη αναδεικνύουν οι ταξικές δυνάμεις, καλώντας τις εργάτριες, τις άνεργες, τις νέες, τις μαθητευόμενες, να απαντήσουν αποφασιστικά, αγωνιστικά, ταξικά στις πολιτικές δυνάμεις που στο «όνομα της ισότητας» εξαπολύουν νέα επίθεση στα δικαιώματα όλων των εργαζομένων. Τιμώντας τη γυναίκα της εργατικής τάξης, η Γραμματεία Γυναικών του ΠΑΜΕ, την Τετάρτη 8 Μάρτη, καλεί εργάτες κι εργάτριες σε εκδήλωση που διοργανώνει στο Συνδικάτο Οικοδόμων Αθήνας, στις 7.30 μ.μ., υπογραμμίζοντας: «Μπορούμε να τιμήσουμε τους αγώνες των γυναικών της Εργατικής Τάξης με "λίγα λόγια και πολλά τραγούδια"...». Στην εκδήλωση θα συμμετάσχουν η...