Τι κοινό έχουν ο Ρωμαίος, ο Οθέλλος, ο Μάκβεθ, ο Πετρούκιος, ο Λύσανδρος και ο Δημήτριος, όταν η Ιουλιέττα ερωτεύεται, η Δυσδαιμόνα παγιδεύεται, η λαίδη Μάκβεθ σκοτώνει, η Κατερίνα παιδεύει, η Ελένη αντιστέκεται, η Ερμεία μπερδεύεται; Απλώς, όλοι βιώνουν τον έρωτα με το δικό τους τρόπο! Σκηνές από πέντε αριστουργήματα του Σαίξπηρ συνενώνονται σε ένα ερωτικό γαϊτανάκι, που ξετυλίγουν δυο ξωτικά, ο Αριελ και ο Πουκ! «Μια νύχτα με τον Σαίξπηρ», ένας ύμνος στον έρωτα μέσα από τα μάτια του κορυφαίου μάστορα του θεάτρου και ποιητή, που κάνει πρεμιέρα στο Θέατρο Βράχων στο Βύρωνα τη Δευτέρα. Μετάφραση Νίκος Χατζόπουλος, διασκευή Γιώργος Βάλαρης. Σκηνοθεσία -σκηνικά - κοστούμια Αντώνη Καλογρίδη...