Σύμφωνα με την αξίωση του ΠΑΣΟΚ, που λέει «κυβερνάει η ΝΔ, άρα δεν μπορείτε να κάνετε κριτική στο ΠΑΣΟΚ», δεν πρέπει να κριτικάρουμε τον πρόεδρο της ΓΣΕΕ. Ο οποίος χτες μίλησε για πολιτική λιτότητας για το 3,5% της εισοδηματικής πολιτικής, όταν η ΓΣΕΕ έχει υπογράψει 77 του ευρώ λεπτά αύξηση! Ωραία, δε θα γράψουμε για τη μέχρι τώρα συμφωνία του κάθε Παναγόπουλου και του ΠΑΣΟΚ με τις πολιτικές λιτότητας. Πράγματι, είναι πολιτική λιτότητας και το σημερινό 3,5%. Μπορούμε, μήπως, να ρωτήσουμε, αν αυτό το 3,5% πατάει πάνω στη συμφωνία των «κοινωνικών εταίρων» και ειδικά στην παραδοχή τους ότι για την «ανάπτυξη» της χώρας, δηλαδή των καπιταλιστικών κερδών (τα οποία απομυζούν οι καπιταλιστές από τη...