Το βιβλίο του Δημήτρη Σέρβου «Το παιδομάζωμα και ποιοι φοβούνται την αλήθεια» θα παρουσιάσει η «Σύγχρονη Εποχή» στις 18/12, 6μ.μ., στο Δημοτικό Θέατρο Πειραιά. Για το βιβλίο θα μιλήσουν οι: Γιώργος Κ. Μωραϊτης (εκπαιδευτικός, υπεύθυνος του Τμήματος Παιδείας του ΚΜΕ), Γιώργος Χατζατόγλου (επίκουρος καθηγητής ΤΕΙ Αθηνών), Χρήστος Τσιντζιλώνης (δημοσιογράφος - ιστορικός) και ο συγγραφέας. Θα συντονίσει η Δώρα Μόσχου, (μέλος του Ιστορικού Τμήματος της ΚΕ του ΚΚΕ). Αποσπάσματα του βιβλίου θα διαβάσουν οι ηθοποιοί: Χρήστος Ασλανίδης, Κατερίνα Σουβλή, Νίκος Τουρνάκης.