Συνεχίζει τις αγωνιστικές κινητοποιήσεις το Συνδικάτο Εργατοτεχνιτών και Εργαζομένων στην Ενέργεια (ΣΕΕΕΝ) για τη διεκδίκηση ουσιαστικών μέτρων προστασίας από την πανδημία σε ορυχεία και σταθμούς της ΔΕΗ. Συγκεκριμένα, καλεί τους εργαζόμενους σε συγκέντρωση στο διοικητήριο του Ορυχείου Νότιου Πεδίου την Πέμπτη 17 Δεκέμβρη στις 8 π.μ. και στο διοικητήριο του Ορυχείου Μαυροπηγής την Τρίτη 22 Δεκέμβρη, επίσης στις 8 π.μ.