Εκδήλωση για να τιμήσει τη μνήμη του Παναγιώτη Κοσιώνη, ο οποίος υπήρξε μέλος της ΚΕ και βουλευτής του ΚΚΕ, διοργανώνει ο Πολιτιστικός Σύλλογος Αλισσαίων «Πείρος», στις 31 Αυγούστου, στις 7.30 μ.μ., στον προαύλιο χώρο του Δημοτικού Σχολείου Ανω Αλισσού. Θα μιλήσει ο δήμαρχος Πατρέων, Κώστας Πελετίδης, και θα χαιρετίσει η Ελένη Λάτα, μέλος του Τομεακού Γραφείου Αχαΐας του ΚΚΕ και γιατρός στο Κέντρο Υγείας Κάτω Αχαΐας. Θα παρευρεθεί αντιπροσωπεία του ΚΚΕ, με επικεφαλής τον Νίκο Καραθανασόπουλο, μέλος της ΚΕ και βουλευτή Αχαΐας.