Τετράωρη στάση εργασίας πραγματοποιούν την Πέμπτη το πρωί οι εργαζόμενοι στη γαλακτοβιομηχανία ΑΓΝΟ, διαμαρτυρόμενοι για τις άσχημες προοπτικές που διαγράφονται ενόψει της απόφασης της ΑΤΕ να προχωρήσει στο ξεπούλημα της επιχείρησης. Την ώρα που θα γίνεται η κινητοποίηση από τις 6-9 π.μ., θα πραγματοποιηθεί στο εργοστάσιο γενική συνέλευση των εργαζομένων, όπου αναμένεται να ληφθούν αποφάσεις για δυναμικές κινητοποιήσεις, με κύριους άξονες τη διατήρηση της συνεταιριστικής οργάνωσης και των κατακτήσεων των εργαζομένων, καθώς και την υπεράσπιση της Κοινωνικής Ασφάλισης.