Για το Βιετνάμ αναχωρεί σήμερα ο Κύριλλος Παπασταύρου, μέλος του Γραφείου του ΚΣ της ΚΝΕ και υπεύθυνος διεθνών σχέσεων, προκειμένου να εκπροσωπήσει την Οργάνωση στο 8ο Εθνικό Συνέδριο της Κομμουνιστικής Ενωσης Νεολαίας - Χο Τσι Μινχ που θα πραγματοποιηθεί στο Ανόι στις 8-11 Δεκέμβρη. Παράλληλα, στις 10 Δεκέμβρη, η Παγκόσμια Ομοσπονδία Κομμουνιστικών Νεολαιών (ΠΟΔΝ) διοργανώνει στο Ανόι διεθνές σεμινάριο, με θέμα «Παγκοσμιοποίηση: το περιεχόμενό της και η απάντηση της Νεολαίας».