Το Ταμείο Ασφάλισης Εμπόρων λειτουργεί περιφερειακό τμήμα με πλήρεις αρμοδιότητες στο ιδιόκτητο ακίνητό του επί της Ιεράς Οδού 310-312, σύμφωνα με ανακοίνωση της διοίκησής του. Το τμήμα αυτό θα έχει αρμοδιότητες για τους ασφαλισμένους των περιοχών Αιγάλεω, Περιστερίου, Χαϊδαρίου, Αγ. Βαρβάρας, Ιλιον (Ν. Λιοσίων), Πετρούπολης, Ασπροπύργου, Βιλίων, Ελευσίνας, Μάνδρας, Μεγάρων, Μαγούλας, Νέας Περάμου, Οινόης. Οι ασφαλισμένοι μπορούν να απευθύνονται για πληροφορίες στο τηλέφωνο 5316.537.