Από την παράσταση της ομάδας «Ηρος Αγγελος» |
Τελευταίες μέρες των παραστάσεων σύγχρονου χορού στο «Booz club» (τηλ. 210 - 3240.944), όπου η Ομάδα «Ζήτα» παρουσιάζει το «Going under», που σημαίνει «πέφτω μέσα», «μέσα στο παρελθόν μου, σ' αυτό που ήμουν, για να μπορέσω να είμαι σ' ένα παρόν. Τρεις άνθρωποι με διαφορετικές ιστορίες συναντιούνται κατά την πτώση τους στο ίδιο παρόν. Αν αλήθεια (α+λήθη) σημαίνει να μην ξεχάσεις, τότε η αλήθεια είναι αυτό που δρα, έρχεται από το παρελθόν και περνάει στο μέλλον...». Χορογραφία: Μυρτώ Κατσίκη. Κοστούμια: Ιωάννα Τσάμη. Μουσική επιμέλεια: Αγαμέμνων Μεταξάς. Χορεύουν οι: Αλεξία Κωστή, Ιωάννα Τουμπακάρη και Μυρτώ Κατσίκη. Σημειώνουμε ότι η Ομάδα δημιουργήθηκε το Φλεβάρη του 2002 από τις αποφοίτους της Κρατικής Σχολής Ορχηστικής Τέχνης: Ιριδα Καραγιάν, Μυρτώ Κατσίκη, Αλεξία Κωστή και Βάσω Λυκούρα. Παρά το νεαρό της ηλικίας της, η ομάδα έχει ενδιαφέρουσα δραστηριότητα με συμμετοχές σε σημαντικές διοργανώσεις εντός και εκτός συνόρων.