Περιοδικό, αντί «Δελτίου», απέκτησε η Εταιρεία Ελλήνων Λογοτεχνών. Ο τίτλος του είναι «Επιθεώρηση Λόγου» και αντικαθιστά την «Επικοινωνία Λογοτεχνών», που κυκλοφορούσε από το 1998. Στο 1ο τεύχος περιλαμβάνεται βινιέτα με τίτλο το «γράμμα του Προέδρου» (δηλαδή σημείωμα του προέδρου της ΕΕΛ, Παύλου Ναθαναήλ) και αφιέρωμα στις εκδηλώσεις για τα 70χρονα του ιστορικού λογοτεχνικού σωματείου. Επίσης: Εκδηλώσεις και νέα, λογοτεχνικά δρώμενα, αφιερώματα σε «μορφές της παγκόσμιας λογοτεχνίας» (η στήλη εγκαινιάζεται με τον Φραντς Κάφκα), λογοτεχνία και πολιτισμός κ.ά.