Η εντυπωσιακή ομάδα «Shaolin» μοναχών, ομάδα αποδεκτή από την κινεζική κυβέρνηση, εμφανίζεται για πρώτη φορά στη χώρα μας, στο θέατρο Λυκαβηττού σήμερα, αύριο, αλλά και μεθαύριο, λόγω της μεγάλης ζήτησης εισιτηρίων. (πληροφορίες- κρατήσεων 210-9315600). Οι «Shaolin» από την επαρχία Χενάν και το όρος Σονγκσάν είναι βουδιστές μοναχοί που ζουν στην Κίνα και θα παρουσιάσουν μια παράσταση που συνδυάζει θέατρο, χορό και πολεμικές τέχνες και διηγείται ουσιαστικά την ιστορία τους, που χάνεται στα βάθη του χρόνου και εξηγεί τη φιλοσοφία τους, φιλοσοφία αέναης αναζήτησης του «θείου».