Η χορευτική ομάδα "Εννιάμορφο" παρουσιάζει σήμερα, αύριο και την Κυριακή (9.30μμ), στο "Ανοιχτό Θέατρο",τη χορογραφία "30" της Τέτης Νικολοπούλου.Κοστούμια - σκηνικά Νίκη Παρμενοπούλου.Χορεύουν οι: Ζιζέτα Μοσχολιδάκη, Μαρία Παλιούρα, Ελένη Συναδινού κ.ά.
- Συνεχίζονται οι εκδηλώσεις που διοργανώνει ο Δήμος Καβάλας,στο Γκάζι, στην Αθήνα. Σήμερα (11μμ) φιλοξενείται συναυλία του Αργύρη Μπακιρτζή και των "Χειμερινών Κολυμβητών",ενώ Αύριο (10μμ) η Χορωδία του Συλλόγου Φίλων Μουσικής Καβάλας.
- Διήμερη γιορτή "Νησιώτικου τραγουδιού", διοργανώνει αύριο και την Κυριακή (9μμ) στο Αλσος Βεϊκου στο Γαλάτσι, ο Σύλλογος Κορωνίδας Νάξου.
- Το Πνευματικό Κέντρο του Δήμου Νέας Ερυθραίας διοργανώνει αύριο (8.30μμ) στο Δημοτικό Θέατρο (Ι. Δρυμπέτη και Κέρκυρας), την 8η Συνάντηση Χορωδιών.
- Την Κυριακή, στον Πλάτανο,στη Βαρυμπόμπη,η Ομοσπονδία Τζουμέρκων,διοργανώνει εκδήλωση - γλέντι.