Ο σαξοφωνίστας Θόδωρος Κερκέζος θα είναι ο σολίστ της συναυλίας, που διοργανώνουν η Ενωση Ελλήνων Μουσουργών και η Ελληνοαμερικανική Ενωση,σήμερα στις 8.30μμ, στο Θέατρο της Ελληνοαμερικανικής Ενωσης (Μασσαλίας 22). Ο μουσικός θα ερμηνεύσει έργα των Δημήτρη Αγραφιώτη, Μηνά Αλεξιάδη, Σάββα Ζάννα, Μπάμπη Κανά, Γιώργου Μηνά και Δημήτρη Τερζάκη.Η συναυλία, που είναι η πρώτη της σειράς "Σολίστες", τελεί υπό την αιγίδα του ΥΠΠΟ. H μουσική διεύθυνση είναι του Θόδωρου Αντωνίου, ενώ η είσοδος για το κοινό είναι ελεύθερη.