Με συγκέντρωση στην πλατεία Περιστερίου τη Δευτέρα 29 Απρίλη, στις 7 μ.μ., καθώς και περιοδείες - συγκεντρώσεις σε χώρους δουλιάς και γειτονιές, με περιεχόμενο αγωνιστικό, διεθνιστικό και διεκδικητικό, θα τιμήσουν την εργατική Πρωτομαγιά τα σωματεία και άλλοι μαζικοί φορείς του Περιστερίου, όπως αποφάσισαν σε κοινή τους σύσκεψη.
Στη σύσκεψη συμμετείχαν το παράρτημα του Συνδικάτου Οικοδόμων στο Περιστέρι, το Συνδικάτο Μετάλλου, η Ενωση Γονέων Περιστερίου, ο Σύνδεσμος Ιδιωτικών Υπαλλήλων ΑΕ και Γραφείων, το Συνδικάτο Κλωστοϋφαντουργών, το Σωματείο Συνταξιούχων ΙΚΑ Περιστερίου, η Νεανική Δράση για την Ειρήνη, μέλη των διοικήσεων των Σωματείων Εργαζομένων του Δήμου και ο Σύλλογος "Ελλη Αλεξίου" των δασκάλων Περιστερίου.