O Καναδάς κατά πρώτο λόγο και η χώρα μας κατά δεύτερο, κυριάρχησαν στο διεθνές μίτινγκ συγχρονισμένης κολύμβησης που διοργάνωσε η ΕΚΟΦ στο ΕΑΚΚΑ και ολοκληρώθηκε την περασμένη Κυριακή. Οι Καναδέζες πήραν την πρώτη θέση στους δύο τελικούς αφήνοντας την ελληνική ομάδα στη δεύτερη θέση. Το ντουέτο Ιωάννου και Θεοδωρίδου πήραν 87,17 βαθμούς έναντι 90.15 των Τάταμ και Καν. Στο ομαδικό ο Καναδάς συγκέντρωσε 90,68 έναντι 86,82 της Ελλάδας. Την ομάδα μας αποτελούσαν οι: Θεοδωρίδου, Παπακωνσταντοπούλου, Ανδρεαδάκη, Χριστοδούλου, Φτούλη, Στροφύλα, Σαββίδου και Ιωάννου.