Σκοτώθηκαν οι ποδοσφαιριστές της τοπικής ομάδας, Λαζαρίδης και Εξηνταφώτης
Τραγικό θάνατο βρήκαν προχτές το βράδυ δυο παίκτες της ποδοσφαιρικής ομάδας των Τρικάλων, γυρίζοντας από τη Λάρισα στην πόλη τους. Συγκεκριμένα στο 32ο χιλιόμετρο της εθνικής οδού Τρικάλων - Λάρισας, μια νταλίκα συγκρούστηκε μετωπικά με το ΙΧ που επέβαιναν ο 21χρονος Στάθης Λαζαρίδης και ο 22χρονος Παντελής Εξηνταφώτης. Και οι δυο άτυχοι παίκτες σκοτώθηκαν ακαριαία, βυθίζοντας στο πένθος την πόλη των Τρικάλων, αλλά και ολόκληρη την αθλητική οικογένεια της χώρας.