Πέμπτη 12 Φλεβάρη 1998
Σελίδα 33
ΗΡΑΚΛΗΣ - ΑΠΟΛΛΩΝΑΣ Λ. 4 - 0
Σε ρυθμό ρελαντί

Σε ρυθμό ρελαντί ο Ηρακλής δε δυσκολεύτηκε να κερδίσει στο Καυτατζόγλειο 4 - 0 τον Απόλλωνα Λάρισας και έτσι να σφραγίσει από χθες το εισιτήριό του για τους "4" του θεσμού. Ο Γηραιός ανέβασε την απόδοσή του στην επανάληψη όπου και πέτυχε τα τρία από τα τέσσερα γκολ. Ο Ιεροκλής Στολτίδης άνοιξε το σκορ στο 20' που ήταν και το σκορ ημιχρόνου. Στο δεύτερο ημίχρονο ο Χαντζίδης με κεφαλιά διπλασίασε τα γκολ των κυανόλευκων, ενώ έξι λεπτά αργότερα ο Τσούμπα ήταν αυτός που ανέβασε ακόμη περισσότερο το δείκτη του σκορ. Το τελικό αποτέλεσμα διαμόρφωσε ο Κωστής κάνοντας έτσι τη ρεβάνς στη Λάρισα με τυπική διαδικασία.

ΗΡΑΚΛΗΣ: Καρκαμάνης, Σέμος, Ξενίδης, Στολτίδης, Κωστής, Χαντζίδης (85' Αλεν), Γιοβάνοβιτς, Τσούμπα, Κωφίδης, Κωνσταντίνου (85' Κατσίμπα), Σουκασιάν.

ΑΠΟΛΛΩΝΑΣ ΛΑΡΙΣΑΣ: Μπακάρος, Μάγγος, Κολομητρούσης, Ζητούδης, Γκιλέκας, Ευθυμιάδης (50' Πλίτσης), Τόλιας, Νανούλης, Κουτσούκης (46' Μπότσικα), Τρουβάς, Γεδιμίροβιτς.