Σύσκεψη των Επιτροπών Ειρήνης Πελοποννήσου πραγματοποιείται σήμερα Τετάρτη 24 Φλεβάρη στις 5.00 μμ στο Φιλοτεχνικό Ομιλο Τρίπολης (Εθνομαρτύρων 25 στην Τρίπολη), προκειμένου να συζητηθούν πρωτοβουλίες για τη δραστηριοποίηση του φιλειρηνικού κινήματος που παλεύει ενάντια στη Νέα Τάξη των Ιμπεριαλιστών και την ειρήνη στην ευρύτερη περιοχή των Βαλκανίων.
Για την εκλογή νέων Γραμματειών και αντιπροσώπων για το Συνέδριο της ΕΕΔΥΕ, πολλές Επιτροπές Ειρήνης προχωρούν σε Γενικές Συνελεύσεις:
Επίσης η Επιτροπή Ειρήνης Αλίμου διοργανώνει εκδήλωση την Τετάρτη 3/3 στις 7.00 μμ στο Πολιτιστικό Κέντρο (Ιωνίας 79 Ανω Καλαμάκι), με θέμα:"Βαλκάνια και ο ρόλος του ΝΑΤΟ και της Ευρωπαϊκής Ενωσης".
Η Ελληνική Επιτροπή για τη Διεθνή Υφεση και Ειρήνη και η Παναθηναϊκή Επιτροπή (ΕΕΔΥΕ - ΠΕΔΥΕ) διοργανώνουν την ετήσια συνεστίαση του κινήματος ειρήνης στο κέντρο "ΠΑΝΣΕΛΗΝΟΣ",οδός Ανδριανού 101, Πλάκα, την Κυριακή 28 Φλεβάρη 1999 στις 9.00 μμ.
Συντροφιά στους φίλους της ειρήνης θα κρατήσουν οι καλλιτέχνες Παντελής Θαλασσινός, Γεράσιμος Ανδρεάτος, Δέσποινα Ολυμπίου, Μαρία Αλεξίου και η 10μελής ορχήστρα τους.