Μαζικά προσέρχονται στις κάλπες οι μεταλλεργάτες της πειραιώτικης περιφέρειας για την ανάδειξη νέας διοίκησης στο Συνδικάτο Μετάλλου Πειραιά. Στο μεταξύ προχτές το βράδυ ολοκληρώθηκαν οι εκλογές στο Παράρτημα του Συνδικάτου στη Σαλαμίνα όπου ψήφισαν 270 μεταλλεργάτες. Στις προηγούμενες εκλογές στην Ενωση Μετάλλου Σαλαμίνας - πρόσφατα έγινε ενοποίηση - είχαν ψηφίσει 230. Η εκλογική διαδικασία στο Συνδικάτο θα διαρκέσει μέχρι τις 16 Νοέμβρη. Οι κάλπες θα είναι ανοιχτές τις καθημερινές από τις 5.30 έως τις 8.30 το απόγευμα και τα Σαββατοκύριακα από τις 11 το πρωί έως τις 6 το απόγευμα.