«Δε σε θέλω πια» ή («Κύριος και κυρία Σμιθ»). Ρομαντική κωμωδία σε σκηνοθεσία
Αλφρεντ Χίτσκοκ. Ενα ζευγάρι περνάει κρίση και ζητά να λυθούν τα συζυγικά δεσμά. Αφού λυθεί ο γάμος, ζουν ο καθένας από την πλευρά του πολύ ελεύθερα. Ωστόσο, ο κ. Σμιθ γίνεται ζηλιάρης. Υστερα από άπειρες δυσάρεστες περιπέτειες, οι δυο τους θα ξαναερωτευτούν... Μια απολαυστική κωμωδία, από τις σπάνιες του κορυφαίου δημιουργού, η οποία προέκυψε όταν η Κάρολ Λόμπαρντ ζήτησε από τον Χίτσκοκ να γυρίσει μια κωμωδία όπου θα τον είχε σκηνοθέτη. Παίζουν: Κάρολ Λόμπαρντ, Ρόμπερτ Μοντγκόμερι, Τζακ Κάρσον, Τζιν Ρέιμοντ
(Τετάρτη, «ΒΟΥΛΗ TV», 22.30).