«Απλήρωτοι εργαζόμενοι του ξενοδοχείου "CORFU PALACE" που έχει ενοικιάσει η εταιρεία "AQUIS" μαζέψαμε από το υστέρημά μας και προσφέρουμε στον "Ριζοσπάστη", μέσω της ΚΟΒ Ξενοδοχοϋπαλλήλων Κέρκυρας, 100 ευρώ. Ο "Ριζοσπάστης" στάθηκε συνέχεια στο πλευρό μας, προβάλλοντας τον δίκαιο αγώνα μας, από τον Οκτώβριο που βρισκόμαστε σε κινητοποιήσεις αποκρούοντας την άγρια επίθεση της εταιρείας στα εργασιακά και ασφαλιστικά μας δικαιώματα. Η άρση της διαθεσιμότητας ήταν μια σημαντική νίκη, ενώ η "AQUIS" υποσχέθηκε την επανεξέταση των απολύσεων και την άμεση καταβολή των δεδουλευμένων κάτω από την πίεση των εργαζομένων και του ταξικού σωματείου του ΠΑΜΕ».