Σε σπουδαία φόρμα δείχνει να είναι η ποδοσφαιρική ομάδα του ΡΙΖΟΣΠΑΣΤΗ, που σε έναν ακόμη φιλικό προετοιμασίας, ενόψει της επόμενης φάσης του πρωταθλήματος Τύπου, έκανε επίδειξη δύναμης. Η ομάδα μας «φιλοδώρησε» το Εθνος με 8-0, χάρις στα γκολ που πέτυχαν οι Μπογιόπουλος (2), Κατσιγιάννης (2), Οικονομόπουλος (2), Χατζηδημητρίου (1), Βλαχογιάννης (1). Εξάλλου, όπως δείχνουν τα πράγματα, στα προημιτελικά ο «Ρ» θα αντιμετωπίσει τους παλαίμαχους της ΕΡΤ, οι οποίοι στην προτελευταία αγωνιστική του άλλου ομίλου που συνεχίζεται επικράτησαν της «Αθλητικής Ηχούς» με 3-2.