Στην κορυφή του διεθνούς τουρνουά του Ντουμπάι, βρέθηκε το περασμένο Σαββατοκύριακο η Ελληνίδα τενίστρια Λένα Δανιηλίδου. Η 19χρονη αθλήτρια πάλεψε για τη διάκριση και τελικά τα κατάφερε, νικώντας στον τελικό την Ουγγαρέζα Αννίτα Κάπρος με 2-0 σετ (6-4, 6-4). Αυτή η νίκη αποτελεί την πιο μεγάλη στην καριέρα της, όχι μόνο γιατί κατέκτησε την πρωτιά, αλλά και επειδή από την 305η θέση στην οποία βρισκόταν στην παγκόσμια κατάταξη, ανέβηκε στην 192η.