Μέλη και φίλοι της Νομαρχιακής Οργάνωσης του Δυτικού Τομέα της ΚΝΕ προσφέρουν ως πρώτη δόση το ποσό των 600 ευρώ για την οικονομική ενίσχυση του ΚΚΕ, μέσω του Συμβουλίου Περιοχής Αττικής της ΚΝΕ. Εκφράζουμε, τονίζουν, με αυτόν τον τρόπο την αντίθεσή μας στο νομοσχέδιο που προωθεί η κυβέρνηση για τα οικονομικά των κομμάτων και δηλώνουμε ότι δε θα επιτρέψουμε σε κανέναν να πλήξει οικονομικά το ΚΚΕ και να περιορίσει την πολιτική του δραστηριότητα. Η μαχητικότητα, το πείσμα και η αποφασιστικότητα των μελών και των φίλων του ΚΚΕ, αλλά και ευρύτερου κόσμου που το ενισχύει οικονομικά θα τους χαλάσουν τα σχέδια.