Σήμερα, Παρασκευή
-- Στις 9 π.μ., θα επισκεφτεί το μηχανοστάσιο στον Αγ. Ιωάννη Ρέντη ο Σάββας Τσιμπόγλου, μέλος της ΚΕ του ΚΚΕ.
-- Περιοδεία με τον Απ. Ζάχο, μέλος της ΤΕ Υπαίθρου Τρικάλων του ΚΚΕ, στην Πύλη, από τις 9.30 π.μ., σε Κέντρο Υγείας, Πυροσβεστική, Υπηρεσίες του Δήμου, λαϊκή αγορά.
-- Περιοδεία με τον Γ. Καΐκη, στέλεχος του ΚΚΕ, στις 8 μ.μ., στο Δενδροχώρι.
Αύριο, Σάββατο
- Περιοδεία με την Βάσω Μπακάση, στέλεχος του ΚΚΕ, στη Φαρκαδόνα, στις 10 π.μ., στη λαϊκή αγορά.
Την Κυριακή 7/6
-- Συγκέντρωση με θέμα: «Οι θέσεις και οι προτάσεις του ΚΚΕ μπροστά στις πολιτικές εξελίξεις» οργανώνει η ΚΟ Πυργετού Λάρισας του ΚΚΕ, στις 11 π.μ., στην κεντρική πλατεία του χωριού, με ομιλητή τον Γιώργο Λαμπρούλη, βουλευτή Λάρισας του ΚΚΕ.
-- Στις 10.30 π.μ., η ΚΟΒ Ελληνορώσων καλεί σε συγκέντρωση στην καφετέρια «SILO» (Π. Δέλτα 14), με ομιλητή τον Χρήστο Μπάθα, μέλος του Γραφείου της ΕΠ Αττικής.
-- Στις 7 μ.μ., η ΚΟΒ Παλατιανής καλεί σε συγκέντρωση στην πλατεία Γοργόνας, με ομιλήτρια την Σπυρέττα Παναγή, μέλος της ΕΠ Αττικής.
-- Στις 11 π.μ., η ΚΟΒ Ανω Ιλίου καλεί σε συγκέντρωση στο καφενείο Ελαιών & Γριμμόβου, με ομιλήτρια την Σταυρούλα Τσίτσου, Γραμματέα του Τομέα Δυτικών Συνοικιών.