-- Συνεστίαση πραγματοποιεί η ΤΕ Κιλκίς του ΚΚΕ την Παρασκευή 15/1, στις 8 μ.μ., στην αίθουσα του Πολιτιστικού Συλλόγου Κορομηλιάς. Το πρόγραμμα περιλαμβάνει ποντιακό και δημοτικό γλέντι με το συγκρότημα των αδελφών Ιακωβίδη και τους Κώστα Κόνιαρη και Γιάννη Μαυρόπουλο.
-- Λαϊκό γλέντι οργανώνουν οι ΚΟΒ του ΚΚΕ στο δήμο Φαρκαδόνας Τρικάλων, το Σάββατο 16/1, στις 8 μ.μ., στη ταβέρνα «Νικατσιός», στον κόμβο Ζάρκου.