Στο πλαίσιο της πολύμορφης πολιτικής δραστηριότητας, που αναπτύσσει η ΚΟ Αττικής του ΚΚΕ, με σύνθημα «Καμία ανοχή - Καμία υποταγή στην αντιλαϊκή πολιτική. Υπάρχει άλλος δρόμος: Λαϊκή συμμαχία για τη λαϊκή εξουσία», για τις επόμενες μέρες προγραμματίζονται οι παρακάτω συγκεντρώσεις:
-- Αύριο, Παρασκευή, στις 7.30 μ.μ. σε συγκέντρωση στην Αγία Βαρβάρα του Αιγάλεω, στην πλατεία 19ης Μάη, θα μιλήσει ο Πέτρος Αλέπης, μέλος της ΚΕ.
-- Την Κυριακή 29/5, στις 11 π.μ. στην Παλατιανή Πετρούπολης, (καφενείο Γοργόνας) θα μιλήσει ο Γιώργος Τάτσης, μέλος του ΚΣ της ΚΝΕ.
-- Σήμερα, Πέμπτη, στις 7.30 μ.μ. στην Καισαριανή (αίθουσα εκδηλώσεων Δημαρχείου) θα παρουσιαστεί το βιβλίο «Ευρωκομμουνισμός. Θεωρία και στρατηγική υπέρ του κεφαλαίου». Την παρουσίαση θα κάνει ο Αναστάσης Γκίκας, μέλος του Τμήματος Ιστορίας της ΚΕ του ΚΚΕ.