«Ολοι στη μάχη, όλοι στη δράση, για να φτάσει το ψηφοδέλτιο της "Λαϊκής Συσπείρωσης" πλατιά στην εργατική τάξη, στα φτωχά λαϊκά στρώματα, στη νεολαία, στους μικρομεσαίους βιοτέχνες, εμπόρους, αγρότες. Ο λαός μπορεί με την ψήφο του να κάνει μια νέα αρχή για τη ριζική αλλαγή του συσχετισμού δυνάμεων. Η Κεντρική Επιτροπή καλεί τους φίλους και τις φίλες του Κόμματος και της ΚΝΕ, όλους όσοι αντιλαμβάνονται την εξαιρετικά μεγάλη σημασία που έχει σήμερα για το παρόν και το μέλλον του λαού μας, ταυτόχρονα με την ανάπτυξη της ταξικής πάλης, η εκλογική ενίσχυση στις 7 του Νοέμβρη της "Λαϊκής Συσπείρωσης" που στηρίζει το ΚΚΕ, να διαμορφώσουν μαζί με τις δυνάμεις του Κόμματος μια πανστρατιά, ώστε το...