Την πλατιά λαϊκή καταδίκη των διαλυτικών σχεδίων κυβέρνησης - κεφαλαίου - ΕΕ για τη ΛΑΡΚΟ εξέφρασε και αποτύπωσε το μαζικό συλλαλητήριο που πραγματοποίησαν το Σάββατο στην Αθήνα οι εργαζόμενοι της ΛΑΡΚΟ, έχοντας για μια ακόμα φορά στο πλευρό τους Εργατικά Κέντρα, Ομοσπονδίες, Συνδικάτα και μαζικούς φορείς, να εκφράζουν έμπρακτα την αλληλεγγύη τους στον δίκαιο αγώνα τους. Εργαζόμενοι της ΛΑΡΚΟ από το εργοστάσιο της Λάρυμνας, από τα μεταλλεία της Εύβοιας και της Βοιωτίας, από την Καστοριά και από την έδρα της εταιρείας στην Αθήνα, περίπου τεσσερισήμισι μήνες μετά το προηγούμενο συλλαλητήριο στην Αθήνα και σε συνέχεια των πολύμορφων κινητοποιήσεών τους μέσα στους μήνες που ακολούθησαν, έδειξαν...