Με κεντρικό σύνθημα «Πρωταγωνιστές στη ζωή, όχι εθελοντές στην υποταγή - Νεανική ανυπόταχτη ψήφος», πραγματοποιήθηκε προχτές, Πέμπτη, στην πλατεία Αττικής, η προφεστιβαλική εκδήλωση των Τομέων Εργαζομένων της Οργάνωσης Αθήνας της ΚΝΕ. Το θέμα της ήταν «Νέοι εργαζόμενοι και δημοτικές-νομαρχιακές εκλογές», με ομιλητές τον Σπύρο Χαλβατζή, υποψήφιο δήμαρχο Αθηναίων με τη «Συμπαράταξη για την Αθήνα», και τον Θανάση Παφίλη, υποψήφιο πρόεδρο της διευρυμένης Νομαρχιακής Αυτοδιοίκησης Αθηνών-Πειραιώς με τη «Νομαρχιακή Αγωνιστική Συνεργασία». Δεκάδες νεολαίοι - από διάφορους χώρους εργασίας - είχαν κατακλύσει, στην κυριολεξία, από νωρίς το απόγευμα την πλατεία Αττικής. Νεολαίοι, από τα γιαπιά, από τα...