«Στα γεμάτα» για τη μαζική και αποφασιστική συμμετοχή των εργαζομένων στην απεργία της Πρωτομαγιάς και τις απεργιακές συγκεντρώσεις που διοργανώνονται σε όλη τη χώρα, μπαίνουν Σωματεία, Ομοσπονδίες και Εργατικά Κέντρα που συσπειρώνονται στις γραμμές του ταξικού συνδικαλιστικού κινήματος, του ΠΑΜΕ. Ηδη τα στελέχη και οι συνδικαλιστές του ΠΑΜΕ, περιοδεύουν και εξορμούν καθημερινά σε δεκάδες χώρους εργασίας, εργοστάσια, γιαπιά και εργατογειτονιές, καλώντας τους εργαζόμενους σε ταξικό γιορτασμό της Πρωτομαγιάς. Ενδεικτικά αναφέρουμε: Σήμερα, στο ΔΕΣΜΗΕ (εταιρία που διαχειρίζεται το δίκτυο μεταφοράς της ΔΕΗ), και στο Γενικό Λογιστήριο του Κράτους στην πλατεία Κάνιγγος. Τη Δευτέρα, στην ΕΥΔΑΠ...