Με το πανναουσαϊκό συλλαλητήριο σήμερα στις 8 το βράδυ έξω από το Εργατικό Κέντρο Νάουσας ο εργαζόμενος λαός και σύσσωμοι οι φορείς της περιοχής δίνουν απάντηση στη νέα αντεργατική επίθεση του Λαναρά, που με τις πλάτες της πολιτικής του δικομματισμού και της Ευρωπαϊκής Ενωσης ετοιμάζεται να πετάξει στο δρόμο 240 εργαζόμενους από τα «Κλωστήρια Ναούσης». Η αδρή επιδότηση του μεγαλοεπιχειρηματία στο όνομα της «ανταγωνιστικότητας», με λεφτά των ίδιων των εργαζομένων και με τις ευλογίες της κυβέρνησης, σέρνουν τώρα τους εργάτες των κλωστηρίων στον γκρεμό της ανεργίας, όπως έγινε και με τους συναδέλφους τους στην «Τρικολάν». Σήμερα Παρασκευή 27 Μάη λήγει και η προθεσμία που όρισε η εργοδοσία για...