Με επιτυχία ολοκληρώθηκαν οι εργασίες της 17ης Γενικής Συνέλευσης της Παγκόσμιας Ομοσπονδίας Δημοκρατικών Νεολαιών (ΠΟΔΝ), που πραγματοποιήθηκε από τις 10 έως τις 13 Μάρτη, στο Ανόι του Βιετνάμ, με σύνθημα «Ας δυναμώσουμε τον αγώνα ενάντια στην ιμπεριαλιστική επιθετικότητα και την εκμετάλλευση, για ειρήνη, αλληλεγγύη και κοινωνική αλλαγή». Στη Γενική Συνέλευση συμμετείχαν 59 οργανώσεις μέλη της ΠΟΔΝ από όλο τον κόσμο, ενώ παραβρέθηκαν και 17 φιλικές οργανώσεις της Ομοσπονδίας. Σημαντικό στοιχείο της Συνέλευσης αποτέλεσε η ενισχυμένη πολιτική συζήτηση κατά τη διάρκεια των εργασιών της, γεγονός που αντανακλά την άνοδο των αγώνων της νεολαίας ενάντια στον ιμπεριαλισμό, την ενδυνάμωση και τη...