ΔΙΕΘΝΗ
ΒΟΛΕΪ - SILVER LEAGUE
Διπλή ελληνική επιτυχία

Με νίκες συνέχισαν οι Εθνικές ομάδες βόλεϊ ανδρών και γυναικών την προσπάθειά τους για διάκριση στο πλαίσιο της ευρωπαϊκής Silver League.

Η Εθνική ανδρών νίκησε με 3-0 σετ την Αυστρία στο «Μελίνα Μερκούρη» για την 3η αγωνιστική του Silver European League και ανέβηκε στην κορυφή του Α' ομίλου. Με τη νίκη της αυτή μάλιστα η Ελλάδα ανέτρεψε το εις βάρος της σκορ από το πρώτο ματς, όπου είχε ηττηθεί με 3-1. Τα σετ: 3-0 (27-25, 25-21, 25-13).

Η Εθνική γυναικών κόντρα στην Πορτογαλία, παρότι βρέθηκε να χάνει με 1-0, έκανε την ανατροπή και νίκησε με 3-1 για την 3η αγωνιστική. Επόμενη αναμέτρηση για τη «γαλανόλευκη», η οποία μετράει πλέον 2 νίκες και 1 ήττα σε τρία παιχνίδια, είναι ο εκτός έδρας αγώνας με την Εσθονία (8/6). Τα σετ: 3-1 (15-25, 25-14, 25-19, 25-15).