«Εφυγε» από κοντά μας την περασμένη Κυριακή ο Κώστας Λουλαδάκης, κομμουνιστής, αγωνιστής μέχρι το τέλος της ζωής του.
Ο Κ. Λουλαδάκης ήταν αναπληρωματικό μέλος της ΚΕ του Κομμουνιστικού Κόμματος Καναδά, Γραμματέας της ΚΟΒ περιοχής Οντάριο στο Τορόντο, Αντιπρόεδρος της Αντιδικτατορικής Επιτροπής στον Καναδά την περίοδο της δικτατορίας και ιδρυτικό μέλος της Λέσχης Φίλων του ΚΚΕ.
Η κηδεία του γίνεται σήμερα Παρασκευή, στις 3 το μεσημέρι, από το νεκροταφείο της Αργυρούπολης.