Τη στήριξή τους στον αγώνα που δίνουν η εργατική τάξη και τα συνδικάτα της στην Ελλάδα με τη σημερινή απεργία, ενάντια στο αντεργατικό νομοσχέδιο, μεταφέρουν στο ΠΑΜΕ συνδικαλιστικές οργανώσεις από όλο τον κόσμο. Πιο συγκεκριμένα, μηνύματα έχουν φτάσει από:
- Περιφερειακό Ευρωπαϊκό Γραφείο της ΠΣΟ
- Παγκύπρια Εργατική Ομοσπονδία (ΠΕΟ)
- Ιταλία: Συνδικαλιστική οργάνωση USB
- Γαλλία: Εργατικό Κέντρο 13-Μπους ντε Ρον (Μασσαλίας)
- Γαλλία (Παρίσι): Εργατικό Κέντρο Βαλ ντε Μαρν
- Ινδία: Συνομοσπονδία CITU
- Τρινιντάντ: Συνδικάτο Εργαζομένων στα Πετρέλαια
- Νιγηρία: Ομοσπονδία NLC
- Σρι Λάνκα: Ομοσπονδία ICEU
Επίσης, μηνύματα αλληλεγγύης έχουν φτάσει στο ΠΑΜΕ από συνδικαλιστές, συνδικαλιστικές οργανώσεις και συλλόγους του εξωτερικού: Από τις ΗΠΑ Labor Today, τη ΣΕΓΔΑΜΕΛΙΝ ΠΕΟ, AICCTU και AIRTWF Ινδίας, LAB Χώρα των Βάσκων, Ισπανία, SGB Ιταλίας.