Η Οργάνωση Περιοχής Κρήτης του ΚΚΕ διοργανώνει εκδηλώσεις με τίτλο: «Ισχυρό ΚΚΕ και οργανωμένος λαός, εγγύηση για την ζωή και την υγεία στο ύψος των αναγκών μας», με ομιλήτρια την Αφροδίτη Ρέτζιου, μέλος του Τμήματος Υγείας της ΚΕ του ΚΚΕ και πρόεδρο της ΟΕΝΓΕ. Πιο συγκεκριμένα, οι εκδηλώσεις θα πραγματοποιηθούν:
-- Το Σάββατο 11 Φλεβάρη, στις 6.30 μ.μ. στο Εργατικό Κέντρο Ρεθύμνου.
-- Την Κυριακή 12 Φλεβάρη, στις 6 μ.μ. στο Εργατικό Κέντρο Ηρακλείου.