Πρόγραμμα πλατιάς εξόρμησης στους εργαζόμενους, στον λαό και τη νεολαία πραγματοποιεί η «Λαϊκή Συσπείρωση» στις Περιφέρειες Δυτικής Ελλάδας και Ιονίων Νήσων, με επικεφαλής τον Σωτήρη Παρίση και την Αλεξάνδρα Μπαλού, αντίστοιχα. Το πρόγραμμα έχει ως εξής:
Σάββατο 30 Οκτώβρη
- 9.30 π.μ.: Στη λαϊκή αγορά και το κέντρο Αμαλιάδας, με επικεφαλής τον Αγγελο Κολόσακα.
- 10 π.μ.: Στα καταστήματα του Ληξουρίου Κεφαλονιάς, με επικεφαλής τον Βασίλη Βασιλάτο.
- 10 π.μ.: Στην κεντρική αγορά του Αγρινίου, με επικεφαλής την Δήμητρα Αλεξά.
- 10 π.μ.: Στην Κάτω Αχαΐα, με επικεφαλής τον Δημήτρη Μαρμούτα και την Βασιλική Γιαννοπούλου.
- 10 π.μ.: Στα Προσφυγικά της Πάτρας με επικεφαλής τους Γρηγόρη Συμεωνίδη και Λυδία Καραθανασοπούλου.
- 10 π.μ.: Στο κέντρο της Πάτρας, με επικεφαλής τους Ιφιγένεια Αθανασούλα, Μυρτώ Αραμπατζή και Κώστα Τσιλιγιάννη.
- 10 π.μ.: Στην Αγιά και στην περιοχή της Παναχαϊκής της Πάτρας με επικεφαλής τους Ελένη Λάτα, Ολγα Γιαννακιτσίδου, Παναγιώτα Βασιλακοπούλου και Κλεάνθη Πρεβεδούρο.
- 10 π.μ.: Στη λαϊκή αγορά και το κέντρο του Πύργου Ηλείας, με επικεφαλής τον Αλέκο Αρβανιτίδη.
- 10.30 π.μ.: Στη λαϊκή αγορά Αιγίου και στο εμπορικό κέντρο, με επικεφαλής τους Παναγιώτη Ασπρούκο και Γιώργο Σταθόπουλο.
- 10.30 π.μ.: Σε Διακοφτό, Ζαχλωρίτικα, Ελαιώνα, Ελύκη, με επικεφαλής την Χριστίνα Παναγογιαννοπούλου.
- 10.30 π.μ.: Στα Τριπόταμα Καλαβρύτων με επικεφαλής τους Βασίλη Ασπρούλια και Παναγιώτη Ρεκούτη.
- 10.30 π.μ.: Στο κέντρο και τα καταστήματα της Κέρκυρας, με επικεφαλής την Αλεξάνδρα Μπαλού.
- 11 π.μ.: Στο κέντρο της πόλης της Ζακύνθου, με επικεφαλής τον Τάσο Μπουρσαλίδη.
- 11 π.μ.: Στη Γαστούνη Ηλείας με επικεφαλής την Ζωή Τσάση.
- 11 π.μ.: Στην Ανδραβίδα Ηλείας με επικεφαλής τον Γιάννη Θεοδωρόπουλο.
- 11 π.μ.: Στην Αμφιλοχία Αιτωλοακαρνανίας, με επικεφαλής την Ελευθερία Τσιαντή.
- 11 π.μ.: Στον Αστακό Αιτωλοακαρνανίας, με επικεφαλής τους Λάμπρο Πιτσούλια και Θεόδωρο Κοτσιλήρη.
- 11 π.μ.: Στο κέντρο του Αγρινίου, με επικεφαλής τον Γιάννη Καρναβιά.
- 11 π.μ.: Στα Σβορωνάτα Κεφαλονιάς, με επικεφαλής τον Ανδρέα Μπαλάτη.
- 11 π.μ.: Στη Ζαχάρω Ηλείας, με επικεφαλής τον Παναγιώτη Καρπίτη.
- 7 μ.μ.: Στα Ομαλά Κεφαλονιάς, με επικεφαλής τον Σπύρο Καμπίτση.
- 7 μ.μ.: Στο Νυδρί Λευκάδας, με επικεφαλής την Ευγενία Κολυβά.
- 8 μ.μ.: Στον Αγιο Κήρυκα Ζακύνθου, με επικεφαλής τον Διονύση Κεφαλληνό.
Κυριακή 1 Οκτώβρη
- 10 π.μ.: Στην Αγία Ευφημία Κεφαλονιάς, με επικεφαλής τον Νίκο Γκισκίνη.
- 10 π.μ.: Στα χωριά του Ινάχου της Αμφιλοχίας Αιτωλοακαρνανίας, με επικεφαλής την Ελευθερία Τσιαντή.
- 10.30 π.μ.: Στον Συνοικισμό Αιγίου με επικεφαλής τον Αποστόλη Ασπρούκο.
- 10 π.μ.: Σε Μιντιλόγλι, Σαραβάλι, Οβρυά, Κρήνη, με επικεφαλής τους Θανάση Μελά, Ελένη Λάτα και Δημήτρη Μαρμούτα.
- 10.30 π.μ.: Στις εργατικές κατοικίες της πόλης της Ζακύνθου, με επικεφαλής τον Παναγιώτη Σοφό.
- 10.30 π.μ.: Στην Κλειτορία Αχαΐας, με επικεφαλής τους Φώτη Κομπλίτση και Σταύρο Ξιούρα.
- 10.30 π.μ.: Στις Φαρές Αχαΐας, με επικεφαλής τους Στέφανο Λαβράνο και Ιφιγένεια Αθανασούλα.
- 10.30 π.μ.: Στα Προσφυγικά Πάτρας με επικεφαλής τους Λυδία Καραθανασοπούλου, Νίκο Κουφαλάκο, Φρίξο Βικάτο.
- 11 π.μ.: Στην πλατεία Δημοκρατίας Πύργου, με επικεφαλής τον Χρήστο Ουλή.
- 11 π.μ.: Στην κεντρική πλατεία και τον πεζόδρομο Μεσολογγίου, με επικεφαλής τους Σπύρο Σταματάτο και Μπάμπη Τουλιάτο.
- 11 π.μ.: Στους Βελονάδες Βόρειας Κέρκυρας και σε Μαγουλάδες, Σίδαρι, Περουλάδες με επικεφαλής την Αλεξάνδρα Μπαλού.
- 5.30 μ.μ.: Στον πρώην δήμο Συμπολιτείας Αχαΐας με επικεφαλής τον Φώτη Κομπλίτση.
- 5.30 μ.μ.: Στους Αγραφούς Κέρκυρας, με επικεφαλής την Αλεξάνδρα Μπαλού.
- 6 μ.μ.: Σε Καράτουλα και Μαγούλα Ηλείας, με επικεφαλής τον Θανάση Βομπίρη.
- 6.30 μ.μ.: Στη Σάμη Κεφαλονιάς, με επικεφαλής τον Νίκο Γκισκίνη.
- 7 μ.μ.: Στην Αρχαία Ολυμπία Ηλείας, με επικεφαλής τον Γιώργο Τζαβάρα.
- 7 μ.μ.: Στον Σταυρό Ιθάκης, με επικεφαλής τον Βασίλη Περίχαρο.
- 7 μ.μ.: Στο Περαχώρι Ιθάκης με επικεφαλής τον Πέτρο Γρίβα.
- 7 μ.μ.: Στη Βόνιτσα Αιτωλοακαρνανίας, με επικεφαλής τον Νίκο Μωραΐτη.
- 7 μ.μ.: Στο Καινούργιο Αιτωλοακαρνανίας με επικεφαλής την Μαρία Μπλέτσα.