Την Κυριακή 14 Ιούλη, στις 9 μ.μ., στο Αιάντειο ανοιχτό θέατρο Αταλάντης, η ΚΟ Αταλάντης του ΚΚΕ καλεί σε σύσκεψη με θέμα: «Οι αγώνες του λαού της περιοχής, οι μετεκλογικές εξελίξεις, η πρόταση του ΚΚΕ». Θα μιλήσει ο Κώστας Μπάτσικας, μέλος της Γραμματείας της ΚΕ του ΚΚΕ και Γραμματέας της ΕΠ Ανατ. Στερεάς και Εύβοιας.
Τη Δευτέρα 15 Ιούλη, στις 8.30 μ.μ. οι ΚΟ ΛΑΡΚΟ, Λάρυμνας, Μαρτίνου και Μαλεσίνας καλούν σε σύσκεψη - συζήτηση στη Λάρυμνα, στο παλιό Δημοτικό Σχολείο, με θέμα: «Ο αγώνας των εργαζομένων της ΛΑΡΚΟ και του λαού της περιοχής. Οι μετεκλογικές εξελίξεις. Η πρόταση του ΚΚΕ». Θα μιλήσει ο Κώστας Παρασκευάς, μέλος του ΠΓ της ΚΕ.