Ποδοσφαιρικό αγώνα, αφιερωμένο στον αγώνα ενάντια σε όλα τα ναρκωτικά, διοργανώνει η Τομεακή Οργάνωση Μαθητών Α' Πειραιά της ΚΝΕ. Ο αγώνας θα γίνει την Κυριακή 26 του Μάρτη, στις 2.30 το μεσημέρι, στο γήπεδο του Νέου Φαλήρου.
«Τη στιγμή που η κυβέρνηση κάνει λόγο για αποποινικοποίηση των ναρκωτικών, που κατηγορούν πρωτοπόρους συνδικαλιστές μαθητές για χρήση και τους περνούν από μαθητοδικεία, εμείς προτάσσουμε τη στάση του αγώνα και όχι της υποταγής», επισημαίνει η ΤΟ Μαθητών σε ανακοίνωση, τονίζοντας ότι «αντιπροτείνουμε και παλεύουμε για τα δικαιώματα στη μόρφωση, στη δουλιά και τη ζωή, προτείνουμε την πλατιά διάδοση του αθλητισμού και της ευγενούς άμιλλας».