Ενα ξεκάθαρο «Οχι» στην απάτη του «εθνικού διαλόγου» για την Παιδεία βροντοφώναξαν και πάλι χτες φοιτητές, σπουδαστές κι εκπαιδευτικοί, με διαδηλώσεις στην Αθήνα και σε άλλες πόλεις, με αφορμή τη νέα συνεδρίαση του ΕΣΥΠ. Την αντίστασή τους θα συνεχίσουν με νέες διαδηλώσεις στις 28 Φλεβάρη. Την ίδια στιγμή, έγινε ακόμη περισσότερο φανερός ο προσχηματικός χαρακτήρας του κυβερνητικού «διαλόγου», αλλά και η διγλωσσία όλων όσοι βάζουν πλάτη με τη συμμετοχή τους στο καμουφλάρισμα της αντιλαϊκής πολιτικής