Η ΓΓ της ΚΕ του ΚΚΕ, Αλέκα Παπαρήγα, θα επισκεφτεί αύριο, Πέμπτη 12 του Οκτώβρη, τη Θεσσαλονίκη και το Κιλκίς. Το πρόγραμμα της περιοδείας έχει ως εξής:
Θεσσαλονίκη
-- 9.30 π.μ. περιοδεία στα χωριά που επλήγησαν από τις πρόσφατες πλημμύρες.
-- 2.30 μ.μ. συνέντευξη Τύπου μαζί με τον υποψήφιο νομάρχη Γιάννη Ζιώγα και τον υποψήφιο δήμαρχο Αγάπιο Σαχίνη, στο εκλογικό κέντρο της δημοτικής παράταξης «ΘεσσαλοΝΙΚΗ Τώρα».
Κιλκίς
-- 5 μ.μ. περιοδεία σε χωριά του νομού.
-- 7 μ.μ. κατάθεση στεφάνου στο μνημείο των δολοφονημένων, στις 20/11/1946, κατοίκων της Ξηρόβρυσης.
-- 8 μ.μ. ομιλία σε συγκέντρωση στην πλατεία Ειρήνης.